SKALKA – 10. 2 – 11. 2. 2018

SKALKA – 10. 2 – 11. 2. 2018

Aj napriek hmlistému počasiu, ktoré pretrvávalo celý víkend, prišlo na Skalku veľké množstvo priaznivcov lyžovania a bežkovania. Sobotňajšiu hmlu sprevádzalo mierne sneženie, ktoré už v nedeľu nepokračovalo. Výška snehovej pokrývky na mierke pri záchrannej stanici Horskej služby (ZSHS) ukazovala 80cm. Teplota sa pohybovala od -5 st. C. po -1 st. C.

V priebehu víkendu zasahovala Horská služba dvakrát. Prvý bol úraz snowbordistu, ktorý si pri páde zlomil kľúčnu kosť. Snoubordista bol ošetrený a transportovaný na ZSHS, kde si ho prevzal otec, ktorý s ním odišiel do nemocnice v Žiari nad Hronom.
Tesne pred skončením prevádzky vlekov boli záchranári požiadaný o pomoc pre lyžiara, ktorý prepadol asi 20m cez hranu hrebeňa pri vrcholovej stanici lanovky smerom na Bystrickú stranu. Lyžiarovi bolo poskytnuté zdravotné vyšetrenie a následne bol pomocou kanadských saní a lanovou technikou vytiahnutý naspäť na hrebeň. Ďalej pokračoval transport na stanicu Horskej služby kde bol v stabilizovanom stave odovzdaný posádke RLP na prevoz do nemocnice.