SKALKA  –  12. 1.–13. 1. 2019

SKALKA – 12. 1.–13. 1. 2019

Na Skalke bolo cez víkend hmlisté počasie so slabým vetrom. Teplota sa pohybovala od -8 po -3 st. C. Premávala lanovka aj vleky na zjazdovke Pekná vyhliadka, a detské vleky Kubík a Blondy. Na štadióne Rudolfa Čillíka sa konali Majstrovstvá Slovenskej republiky ( 1. časť ) v bežeckom lyžovaní.

Tento víkend bola horská služba požiadaná o pomoc tri krát. Najskôr horskí záchranári prijali žiadosť o pomoc pre mladé dievča, ktoré si pri bežkovaní poranilo rebrá. Dievča bolo ošetrené a transportované na stanicu HZS, kde si ju prevzala posádka RZP.
Vo večerných hodinách prišla ďalšia žiadosť o pomoc pre malé dieťa, ktoré si následkom pádu spôsobilo tržnú ranu na tvári. Dieťa bolo taktiež ošetrené a odovzdané posádke RZP, ktorá ho previezla na ďalšie vyšetrenie do nemocnice v Žiari nad Hronom.
Posledný úraz bola tiež tržná rana na tvári muža ubytovaného v hoteli na Skalke. Ten po ošetrení zranenia na vlastnú žiadosť odišiel v sprievode známeho na ďalšie vyšetrenie do nemocnice.

V nedeľu zasahovali horskí záchranári ešte raz. Vplyvom neustáleho sneženia pribúda sneh na stromoch a tie sa pod jeho váhou lámu. Skialpinisti, ktorí prechádzali po hrebeni z Krahúľ na Skalku, oznámili popadané stromy na tomto úseku. Nakoľko opisované miesto bolo v strmom a neprehľadnom úseku uvedenej trasy, vyrazili sem horskí záchranári. Popílili popadané stromy a spriechodnili spomínanú trasu.