SKALKA – 25. 02. 2018

SKALKA – 25. 02. 2018

V dnešný deň bolo na Skalke krásne, ale chladné slnečné počasie. Teplota sa pohybovala okolo -14 až -16 st. C. Nízke teploty však neodradili bežkárov a lyžiarov, aby si naplno vychutnali výborné zimné podmienky na Skalke pri Kremnici.

Horská služba Kremnické vrchy dnes musela zasahovať dvakrát. Najskôr pomáhali záchranári mladému chlapcovi. Ten ostal ležať kvôli náhlej nevoľnosti pri vrcholovej stanici lanovky. Chlapcovi začal pomáhať záchranár, ktorý sa v tej chvíli nachádzal v jeho blízkosti. Ihneď bol transportovaný na stanicu Horskej služby odkiaľ ho previezla sanitka RZP do nemocnice v Žiari nad Hronom.
V priebehu krátkej chvíle boli záchranári znovu požiadaní o pomoc pre 15-ročnú lyžiarku, ktorá si pri náraze s iným lyžiarom poranila ľavú dolnú končatinu. Zranené dievča bolo ošetrené a transportované pomocou skútra a zvozných saní na stanicu Horskej služby. O súčinnosť bola požiadaná letecká záchranná služba, ktorá vrtuľníkom Bell 429 previezla pacientku do nemocnice v Banskej Bystrici.